1324153

Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut.

Förgylld och bronserad spegel med delat glas. Skuren dekor med rosor, pärlstav och festonger. Medlajong med målat antikiserande motiv. Höjd 170, bredd 66 cm.

Slitage. Renoverad. Anlupet glas. Senare glas. Dekorbortfall.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
6 000 SEK