1324865

Ljusstakar, ett par, sengustavianska, omkring 1800.

Ben och fot av svärtat trä, detaljer i mässing. Benet kannelerat. Urnformade ljuspipor med lösa ljusmanschetter. Höjd ca 33 cm.

En ljuspipa något lös. Slitage. Märken. Bucklor på ljusmanschetterna.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
4 000 SEK