1327140

Hilda Sjöblom

(Finland, 1873-1968)
Hilda sjöblom, olja på duk, signerad med monogram och daterad -97.

Hilda Sjöblom, olja på duk, signerad med monogram och daterad -97

Porträtt av flicka. 37 x 36 cm.

Duk uppfäst på pannå. Mindre färgbortfall i kanter/hörn.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Utropspris
5 000 SEK