1329908

Johan Peter Molin

(Sverige, 1814-1873)
Johan peter molin, efter, skulptur, parian, gustavsberg.

Johan Peter Molin, efter, skulptur, parian, Gustavsberg.

"Bältesspännaren". Skulpturen stämplad J.P. Molin Stockholm 1864. Höjd 80 cm, längd 44 cm.

Smärre nagg. Basen med lagning/sprickor. Tillverkningsdefekt. Ytsmuts.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
6 000 SEK