1340616

Outi Pienimäki

(Finland, Född 1959)
Outi pienimäki, "forskarens rum".

Outi Pienimäki, "Forskarens rum".

A tergo sign. -93. Olja på duk 190 x 130 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Köpt direkt av konstnären.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Klubbat pris
750
7 710
847
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (3 bud)
3 okt 17:54
750 EUR
2 okt 15:50
720 EUR
25 sep 15:30
700 EUR