1349703

Anna Tuori

(Finland, Född 1976)
Anna tuori, "mute bird sitting on stone".

Anna Tuori, "Mute bird sitting on stone".

A tergo sign. 2016. Olja på pannå 30 x 40 x 4 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Pekilo, Mänttä konstveckorna 2016.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Klubbat pris
1 990
20 457
2 248
Utropspris
1 800 EUR
Budhistorik (38 bud)
14
3 okt 18:38
1 990 EUR
13
3 okt 18:36
1 940 EUR
14
3 okt 18:35
1 890 EUR
15
3 okt 18:33
1 840 EUR
13
3 okt 18:30
1 790 EUR