1220124

Perukvaser, omgjorda till bordslampor, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.

Perukvaser, omgjorda till bordslampor, två stycken, porslin. kina, 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i trädgårdmiljö. Höjd på vas ca 28 cm.

Ej funktiosntestade, ej examinerad inuti, borrade, slitage, mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
1 500 SEK