Oidentifierade konstnärer, 3 st, tusch of färg på siden. Qingdynastin, 1800-tal.

Bestående av:
OKÄND KONSTNÄR, akvarell och tusch på rispapper, Qingdynastin, 1800-tal.
Med motiv av tranor i naturmiljö, totalmått 30x22 cm.

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, tusch och färg på siden. Qingdynastin, troligen 1897:
En med motiv av lärda män som spelar en omgång Go i palatsmiljö. Den andra med motiv av lärd man inomhus läsandes en bok, omgiven av natur, bergslandskap, kalligrafi samt ett rött sigill- Bildmått 23x20 cm.

Ej examinerad ur ram. Skador. Lagningar.

Utropspris
2 000 SEK