1331653

Tallrikar, sju stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Tallrikar, sju stycken, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i imarifärger i olika mönster. Diameter 22,5-23 cm.

Tre med sprickor. Nagg, slitage.

Utropspris
3 000 SEK