Matta, semiantik Baotou figural, ca 161,5 x 86,5-91,5 cm.

Mörkblå botten med stor polykrom dekor av två träd samt par av hjortar och tranor.

Något slitage, smutsig, fläckar, något påmålad, lagningar. Långsidorna med smärre trampveck, en kortsida med ca 43 cm senare tillägg på övre delen.

Utropspris
2 000 SEK