1342921

Stekfat, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).

Stekfat, kompaniporslin, qingdynastin, qianlong (1736-1795).

Dekor i underglasyrblått med palatslandskap med figurer. Brämet med stiliserad dekor. Längd 41 cm.

Slitage. Repor. Mistor. Mindre nagg.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
2 500 SEK