Berit Koenig

Berit Koenig

Berit Koenig, matta, "Viggen, grå", rölakan, ca 400,5 x 244 cm, signerad BK SH

(Berit Koenig, Svensk Hemslöjd). Även invävt: NM -53.

Lite "bubblig", en svag doft av fukt. Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar. Skadade kortsidor, ställvis senare fransar, ställvis skadade fransar, flera fransar saknas.

Utropspris
10 000 SEK