Svensk Hemslöjd, matta, rölakan, ca 213,5-214,5 x 160-163 cm, signerad SH.

Brungråmelerad botten med rader av stora stiliserade blommor i olika benvita, gula, blå och bruna nyanser.

Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna med smärre skador, hälften av den orientaliska flätan är uppsydd på baksidan, fransar saknas.

Utropspris
5 000 SEK