Bestickuppsättning, 63 delar, silver, bl.a. G.A. Dahlgren AB., Malmö, 1939.

Bestående av:
6 matgafflar, 21,5 cm.
Bordssked, 19,5 cm.
14 bordsknivar, 21 cm.
12 dessetrskedar, 16 cm.
12 teskedar, 14 cm.
12 kaffeskedar, 12 cm.
5 smörknivar, 16,5 cm.
Ostkniv, 19,5 cm.
Graverat monogram. Blad i rostfritt stål. Vikt 2350 g.

6 smörknivar i nysilver medföljer. Bucklor. Smärre slitage.

Utropspris
6 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69