1327444

Såsskedar, 2 st, samt strösked, silver, bl.a. Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1897.

Såsskedar, 2 st, samt strösked, silver, bl.a. gustaf möllenborg, stockholm, 1897.

Delvis förgyllda. Ströskeden av Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1897. Såssked av Anders Nilsson, Lund, 1928, med monogram. Såssked av Olof Hoffstedt, Örebro, 1835, med monogram. Längd 15,5-20 cm. Vikt 151 g.

Smärre slitage. Bucklor på en såssked.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
1 500 SEK