1327489

Tekannor, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Tekannor, två stycken, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blombuketter. Längd 19-24 cm.

Slitage. Nagg. En ej tillhörande lock men samtida. Sprickor på en. Bränningsdefekter.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
3 000 SEK