Förgylld. Skuren dekor av rocailler och mussla. Fasetterat glas. Höjd 102, bredd 51 cm.
Glaset med flagor. Troligen senare glas. Slitage. Senare bakstycke. Torrsprickor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10