Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Naondo Nakamura

(Japan, 1905-1981)
Naondo Nakamura
(Japan, 1905-1981)

Naondo Nakamura, blandteknik, signerad och daterad 1953, Paris.

Vit häst med ridande man och kvinna. 50 x 41 cm.

Ej examinerad ur ram. Ytslitage.

Utropspris
4 000 SEK

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13