1333136

Utställningskataloger, 3 st, signerade, Peter Widman, Christo, César, olika utställningar, 1976-1994.

Utställningskataloger, 3 st, signerade, peter widman, christo, césar, olika utställningar, 1976-1994.

Bestående av:
"Christo: Surrounded Islands", Musée cantonal des Beaux-arts, Lausanne, Florida, 1987. Signerad Christo 1987 Lausanne..
"Peter Widman y su arte/and his art", Gatt/OMC salle des pas perdus, Genève, 1995. Signerad Genéve 17.1 1995 Peter Widman.
"César, Rétrospective des sculptures", Olika museer, 26 februari 1976-77. Signerad César 1981 Geneve.
Rikt illustrerade med fotografier och konstreproduktioner. 22-32 x 21-24 cm.

Ej fullständigt genomgångna. Smärre slitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
1 500 SEK