Olavi Hänninen

(Finland, 1920-1992)
Olavi Hänninen
(Finland, 1920-1992)

Olavi Hänninen, soffbord, "Boj" 1985.

Diameter 95 cm. Höjd 49 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken.

Proveniens

Airi Snellman-Hänninens och Olavi Hänninens privata samling.

Klubbat pris
1 250
13 675
1 328
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (5 bud)
31 okt 2021 16:30
1 250 EUR
31 okt 2021 16:30
1 200 EUR
31 okt 2021 7:06
1 000 EUR
25 okt 2021 21:51
400 EUR
24 okt 2021 21:04
300 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17