1334543

Airi Snellman-Hänninen

(Finland, Född 1930)
Airi snellman-hänninen, konsttextil, signerad  airi snellman-hänninen 1992.

Airi Snellman-Hänninen, konsttextil, signerad Airi Snellman-Hänninen 1992.

"Pellavamaisema". (Linnelandskapet). Bär etikett. 150 x 120 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Airi Snellman-Hänninens och Olavi Hänninens privata samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
1 400 EUR