1333054

Vivianna Torun Bülow-Hübe

(Sverige, 1927-2004)
Vivianna torun bülow hübe, halsring med hänge "day and night", jakarta, indonesien.

Vivianna Torun Bülow Hübe, halsring med hänge "Day and Night", Jakarta, Indonesien.

Stel halsring med vändbart lås, en sida med pärlemo, den andra med obsidian, stämplat TORUN 925. Inre omkrets ca 40 cm

Proveniens

Toruns dotter, Marcia Coleman Bülow Hübe.

Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 69

Utropspris
8 000 SEK