Ljusstake, Japan och Frankrike 1800-talets början.

Porslin och brons. Krysantemumformad fot med kannelerad ljuspipa. Emaljfärgsdekor med pioner i järnrött och guld. Diameter 11, höjd 7 cm.

Obet kant nagg.

Utropspris
2 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61