Konst Grafik
1332685

Anders Zorn

(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1883, ur den osignerade  upplagan om 275 ex för föreningen för grafisk konst 1887.

Anders Zorn, etsning, 1883, ur den osignerade upplagan om 275 ex för Föreningen för Grafisk Konst 1887.

"På Themsen". P. 30 x 20 cm.

Oramad, gulnad.

Asplund 11, Hjert & Hjert 11.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
4 000 SEK