1337014

Charlotte Rude & Hjördis Olsson-Une, fåtöljer, ett par, "Gogo", IKEA, 1980-tal (modellen lanserad 1981).

Charlotte rude & hjördis olsson-une, fåtöljer, ett par, "gogo", ikea, 1980-tal (modellen lanserad 1981).

Grönlackerat stålrörsstativ. Sandfärgad bärande väv.
Ryggkudde "Hej" och sittkudde "Svejs". Sitthöjd ca 35, bredd 66 cm.

Fläckar. Märken. Smärre repor.

Placering: Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors

Dessa exemplar avbildade i Siesing, Andreas: Svenska 70-talsmöbler: I plast, stål, furu och manchester 1969-1980, Lindelöws förlag, sid 599.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
5 400
532
627
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
11 sep 16:39
5 400 SEK
10 sep 6:25
5 200 SEK
10 sep 6:25
5 000 SEK
10 sep 6:25
5 000 SEK
9 sep 19:39
4 200 SEK