1345447

Skålfat, ett par, Kina kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).

Skålfat, ett par, kina kompaniporslin, qingdynastin, qianlong (1736-1795).

Dekorerade med emaljfärger i famille rose-paletten med dekor av trädgårdslandksap. Diameter 25 cm.

Slitage. Smärre nagg längs fatens kant. Mistor.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
2 500 SEK