1348893

Stor svepask med lock, allmoge, 1800-talets andra hälft.

Bemålad i rött. Locket med dekor av blommor. Med monogram för "A.E.D Född År 1863. Längd 36, bredd 31, höjd 26 cm.

Smärre slitage. Smärre skada.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
1 500 SEK