1351186

Skrin, allmoge, sent 1700-tal/tidigt 1800-tal.

Polykromt bemålad med snedställt lock. Ett fack inutiå. Bredd 28, djup 23, höjd 18 cm.

Slitage. Ställvis färgbortfall. Lås och nyckelbricka saknas. Kompletterad. Delvis maskstungen. Smärre skador.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK