Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Emalj på förgyllt silver, 7 delar, Ryssland.

1 kanna, Moskva 1908-26, höjd 7 cm.
1 servettring samt 1 supkopp, IS Lebedkin, Moskva 1898-1914, höjd 3-4 cm.
3 bägare, Kostroma 1908-26, höjd 5 cm.
1 supkopp med utvängd kant, Moskva sent 1800-tal, höjd 3,2 cm.
Total vikt 416 gram.
1 dosa utan stämplar, 9,7 x 5,7 cm, 110 gram, medföljer.

Smärre emaljbortfall.

Utropspris
8 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13