Dosa, silver, Icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1815.

Rektangulär med fällbart lock och rysk minnesgravyr från Napoleonkrigen 1815; "Mitt politiska liv 1815". Längd 8,5 cm, vikt 100 gram.

Hårt slitage, lagning.

Utropspris
2 000 SEK