Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Två dosor samt en portmonnä, silver och niello, Moskva och S:t Petersburg 1880-tal.

Två dosor med dekor av trojka i niello. Två med monogram under kontinental friherrlig krona. Längd 5,5-9 cm. Total vikt 220 gram.

Slitage.

Utropspris
3 000 SEK