E. Morozov, Cigarettetui, 14K guld. S:t Petersburg, tidigt 1900-tal.

Lås med cabochonslipad safir. Mått 115 x 70 x 18 mm. Vikt ca 200 g.

Smärre slitage.

Utropspris
6 300 EUR