Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Dryckeskanna, silver, Moskva, Ryssland, 1860.

Moskva 1860, oidentifierad mästarstämpel HA.
Invändig förgyllning. Graverad bladdekor och text samt randdekor. Gåvogravyr invändigt samt utvändigt med gravyr 'Moscau 1908'.

Höjd 12 cm. Vikt 323 gram.

Smärre bucklor och slitage.

Utropspris
15 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13