Madeleine Pyk – en samling F769

Terriner, ett par, silver, rokokostil, Spanien samt med svenska importstämplar.

Invändig förgyllning. Runda med rocailledekor, bladdekorerade hänklar samt lock med blomknopp, på fyra fötter. Höjd 20 cm. Total vikt 1110 gram.

Smärre slitage, smärre bucklor.

Proveniens

Utropspris
6 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02