1343273

Achille Castiglioni

(Italien, 1918-2002)
Achille & pier castiglioni, golvlampa, "arco" , flos, italien.

Achille & Pier Castiglioni, golvlampa, "Arco" , Flos, Italien.

Bas av vit marmor med svängd ljusterbar arm av i metall. Höjd ca 240 cm.

Slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Proveniens

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
15 000 SEK