Skulpturer, tre stycken, grön sten. Kina, 1900-tal.

Bestående av buddai, höjd 8 cm. Fågel, höjd 20 cm. Guanyin, höjd 28 cm. Träställ medföljer.

Nagg, naturligan inneslutningar och schatteringar i stenen.

Utropspris
3 000 SEK