Arne Jones E1299

Sköljkoppar med ställ, åtta stycken, patinerad mässing. Märkta Siam, Amfar Co.

Granatäppleformade med dekora av ett N. Höjd med ställ 14 cm.

Slitage.

Proveniens

The private Collection of Nils Nessim (1916-1974), thence by descent.

Utropspris
2 500 SEK