Saltkar, ett par, silver, Paris 1800-talet. Louis XV-stil.

Gjuten, oval, svängd form med fällbart lock i form av en mussla. Längd 8 cm, höjd 5,5 cm. Total vikt 596 gram.

Slitage.

Efterliknar François Thomas Germains arbeten.

Utropspris
3 000 SEK