1345377

Niclas Ljungberg, bägare, silver, Örebro 1765.

Niclas ljungberg, bägare, silver, örebro 1765.

Delvis svag förgyllning, räfflad fot och vågband, runt livet svisselerad bladdekor. Höjd 10,5 cm, vikt 93 gram.

Slitage, foten med liten bristning.

Utropspris
2 500 SEK