Niclas Ljungberg, bägare, silver, Örebro 1765.

Delvis svag förgyllning, räfflad fot och vågband, runt livet svisselerad bladdekor. Höjd 10,5 cm, vikt 93 gram.

Slitage, foten med liten bristning.

Utropspris
2 500 SEK