Gustaf Andreas Stafhell, sked, silver, Stockholm 1756.

Gammalsvenska modell, med minnesgravyr; af General armfeldt till skepparen Gustaf Nilson för snälsegling. Längd 20,5 cm, vikt 70 gram.

Slitage.

Proveniens

Enligt uppgift Gustaf Mauritz Armfeldt.

Utropspris
2 500 SEK