Silver BestickDining in
1347949

Skedar, 2 st, silver, en möjligen Trondheim 1600-tal, ostämplad. En möjligen Bergen 1600-tal, mästarstämpel ILM.

Plana skaft, med graverad dekor. En sked med initialer. Längd 15,5-18 cm, vikt 38 och 25,5 gram.

Slitage, repor, bitmärken.

Utropspris
5 000 SEK