Graverade monogram. Bestående av:
15 matgafflar, 21 cm.
7 matgafflar, 21 cm.
11 matknivar, blad av rostfritt stål, 25,5 cm.
2 matskedar, 21 cm.
8 matskedar, 21,5 cm.
Förrättsgaffel, 18,4 cm.
Förrättskniv, blad av rostfritt stål, 22 cm.
4 dessertskedar, 18,5 cm.
2 dessertskedar, 18,5 cm.
5 teskedar, 14 cm.
Strösked, delvis förgylld, 21 cm.
Total vikt: 4240 g.
Smärre slitage. Bucklor. Bristning på en matkniv. En lagad kniv medföljer. Något ojämn form på tenarna.