Johan Söderdahl, kåsa, silver, Söderköping 1753.

Oval, på indragen fot, dekor av drivna bucklor, räfflad kulknopp samt tumgrepp med maskaron. Tumgreppets frånsida med initialer och datering. Längd 12,5 cm, vikt 73 gram.

Lätt slitage.

Utropspris
6 000 SEK