BESTICKUPPSÄTTNING, 88 delar, silver, av firman I. Wagner & S., Berlin 1800-talets slut.

Släta, med graverat monogram.
Bestående av:
12 förrättsgafflar 17,5 cm.
12 förrättsknivar 20,7 cm.
12 matgafflar 21 cm.
12 matknivar 26 cm.
12 matskedar 22 cm.
12 dessertskedar 18,5 cm.
12 teskedar 14,7 cm.
samt fyra serveringsbestick, 21, 21,5, 18,7 samt 28,7 cm.

Total vikt utan knivar circa 2640 gram.

I originalschatull.

Slitage. Ett uppläggningsbestick saknas.

Utropspris
16 000 SEK