1350614

Bålskål, kompaniporslin, Kina, 1800-tal.

Bålskål, kompaniporslin, kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått med motiv av växter och antikviteter. Diameter 25 cm.

Glasyrmistor. Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK