Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Glasservis, 72 delar, "Kosta Junior", Kosta.

Förgylld, etsad och slipad dekor. Bestående av:
18 vinglas, 14 cm.
18 champagnekupor, 12 cm.
18 selterglas, 9 cm.
18 dessertvindglas, 9,5 cm.

Enstaka små nagg på fötter och cuppa. Större nagg i ett champagne glas. Obetydligt ytslitage.

Utropspris
12 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13