1351129

Tallrikar, fyra stycken (2+2), kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Tallrikar, fyra stycken (2+2), kompaniporslin. qing dynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger av blommor. Diameter 22,5 cm.

En tallrik med blomsterkor med sprickor. Kantnagg. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK