1351141

Värmefat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Värmefat, ett par, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Längd 28 cm.

Nagg, mistor, slitage.

Utropspris
5 000 SEK