Olika snäckmodell. 6 matgafflar, med monogram, Möllenborg, längd 20,3 cm. 6 matknivar, svenska importstämplar, gravyr, längd 25,2 cm.
Total vikt inkl stålblad 1120 gram.
Åldersrelaterat slitage, bucklor.